Ankara Üniversitesi Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu olan Yeter, oyunculuk kariyerine adım attıktan sonra komedi rolleriyle öne çıktı.

Çeşitli projelerde yer alarak kendini kanıtlayan Ünal Yeter, özellikle Galip Derviş, Hakkını Helal Et, Türk Malı gibi dizilerdeki performansıyla dikkat çekti. Son olarak Güldür Güldür Show'da Kudret karakteriyle izleyicilerin sevgisini kazandı.

Evli ve bir kız çocuğu babası olan Ünal Yeter, oyunculuk kariyerinin yanı sıra senaristlik de yapmaktadır. Hava Muhalefeti, Gizemli Ada Mençuna gibi yapımların senaryolarını yazmıştır.

Ünal Yeter'in doğum yeri Samsun'dur ve Türkiye'nin çeşitli film ve dizilerinde etkin bir şekilde rol almıştır. 2007 yılından bu yana sektörde aktif olan Yeter, genç yaşına rağmen gösterdiği başarıyla takdir toplamaktadır.

Tarihte Bugün Ne Oldu? 23 Mayıs’ta Doğan ve Ölen Ünlüler? 23 Mayıs’ta Türkiye'de ve Dünyada Yaşanan Olaylar Tarihte Bugün Ne Oldu? 23 Mayıs’ta Doğan ve Ölen Ünlüler? 23 Mayıs’ta Türkiye'de ve Dünyada Yaşanan Olaylar

Filmografisi:

Hava Muhalefeti (2023)
Gizemli Ada Mençuna (2023)
Sil Baştan Kaynanam (2022)
Babamın Ceketi (2018)
Güldür Güldür (2017-2023) - Kudret
Aile Arasında (2017) - Okan
Altınsoylar (2016) - Mesut
Küçük Esnaf (2016) - Salih
Bizans Oyunları (2016) - Vurkaçoğlu
ve daha fazlası...
Ünal Yeter, Türkiye'nin yetenekli oyuncularından biri olarak kabul edilmekte ve gelecek projeleriyle de sinema dünyasında adından söz ettirmeye devam edeceği düşünülmektedir.