Leaf Valorant Hassasiyet Ayarları Güncellendi: İşte Detaylar! Leaf Valorant Hassasiyet Ayarları Güncellendi: İşte Detaylar!

Uzmanlar, yapay zekanın giderek artan etki alanının dünya dengelerini değiştirebileceğini ve özellikle iş piyasalarını etkileyeceğini belirtiyor.

Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Barış Erdoğan, yapay zekanın iş hayatını nasıl etkileyebileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yapay zekanın iş verimliliğini artıracağını ve gelirleri yükseltebileceğini, ancak bu durumun kimin faydalanacağına bağlı olduğunu vurguluyor.

Yapay zeka ile iş piyasasındaki ihtiyacın azalacağına dikkat çeken Erdoğan, bu durumun büyük şirketler veya devletler tarafından karşılanması gerektiğini ifade ediyor. Ancak, gelir eşitsizliği ve işsizlik gibi risklerin bulunduğunu da belirtiyor.

Erdoğan'a göre, üretmeyen ve tüketmeyen insanlar gereksiz hale gelebilir ve toplumda dışlanabilirler. Bu durum, oyun, kumar ve sosyal medya gibi alanların insanları oyalama ve uyuşturma amacını artırabilir.

Yapay zekanın nasıl kullanılacağının önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, teknolojilerin insanlara yardımcı olacak şekilde tasarlanması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, yapay zeka nedeniyle işsiz kalan insanlara da refah payı verilmesi önerisinde bulunuyor.