Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim ekipleri, uyuşturucu madde suçlarına karışan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik operasyonlarına devam ediyor. 26 Haziran 2024 tarihinde, Yalova merkezli olarak İstanbul, Bursa ve Antalya illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Uyuşturucu madde imalatı ve ticareti ile Hint keneviri bitkisi yetiştirdikleri tespit edilen şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda, suça karıştıkları belirlenen C.Z., E.Z., İ.T., M.M., S.S., Ö.O. ve S.Y. isimli 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Ekipler, şüphelilerin ikamet adresleri ve kullandıkları araçlarda Narkotik Maddeler Arama Köpekleri Gölge ve Zeytin eşliğinde aramalar gerçekleştirdi. Bu aramalarda 27 kök Hint keneviri bitkisi, 924 gram skunk maddesi, 1 adet vakumlama cihazı, 11 adet vakumlu ambalaj paketi, 2 adet hassas terazi ele geçirildi. Ayrıca, Hint keneviri bitkisi üretimi ve çoğaltımında kullanılan 44 adet LED lamba, 4 adet ısı-nem ölçme cihazı, 4 adet havalandırma cihazı, 1 adet karbondioksit tüpü, 1 adet havalandırma kanalı ve çeşitli biyolojik ve kimyasal sıvı takviyeler bulundu.

Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve 2313 sayılı kanuna muhalefet suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan C.Z., E.Z., İ.T., M.M., S.S., Ö.O. ve S.Y. isimli şüpheliler hakkında tahkikat sonrası adli işlemler başlatıldı.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençlerin sağlıklı geleceği için uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik kararlı mücadelesini sürdüreceğini belirtti.

CHP Yalova Milletvekili, sokak hayvanlarının yeni yasa teklifine sert tepki gösterdi! CHP Yalova Milletvekili, sokak hayvanlarının yeni yasa teklifine sert tepki gösterdi!

Editör: Masume Masume