Yalova Belediyesinde işten çıkarılan 86 işçi için bugün alınan grev kararı sonrası, sendika ile belediye arasında yapılan anlaşmayla işçiler yeniden işe alındı. Bugün öğle saatlerinde yapılan açıklama sonrası, Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından Yalova Belediyesinde işten çıkarılan işçiler için grev kararı alınmıştı.

Başta temizlik olmak üzere tüm belediye genelinde sendika üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen grevin ardından, sendika yöneticileri ile belediye yetkilileri bir araya gelerek anlaşmaya vardı. Anlaşma ile ilgili eylem çadırının önünde açıklama yapan Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Mustafa Yavuz, grev sonrasında Yalova Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında işçilerin yeniden işbaşı yapmasıyla ilgili protokol imzalandığını belirtti.

Yavuz, "İşten çıkarılan 86 arkadaşımızın tamamının işe dönüşü, bugün itibariyle yaptığımız protokolle sağlanmıştır. Mayıs ayından kalan yarım maaşlarımız ayın 10'u itibariyle banka hesabına yatırılacaktır. Bundan sonraki dönemde ve süreçte, ayın 15'inde maaşlarımız tam ve eksiksiz bir şekilde yatırılacaktır." ifadelerini kullandı.

Yalovalı Bisikletçiler Muğla Yarışında Rüzgar Gibi Esti! Yalovalı Bisikletçiler Muğla Yarışında Rüzgar Gibi Esti!

Açıklama sonrası, yaklaşık bir haftadır kurulan çadırda kararı protesto eden işten çıkarılmış çalışanlar büyük coşku yaşadı. Hizmet-İş Sendikası Bursa İl Başkanı Yavuz'u omuzlara alan işçiler, müzik eşliğinde kararı kutladı. Bu gelişme, Yalova Belediyesindeki işçiler ve sendika için önemli bir kazanım olarak değerlendirildi.

Editör: Masume Masume