Umut Kervanı Temsilciliğine gelen ihtiyaç sahipleri, Umut Marketten ihtiyacı olan gıda ve temizlik malzemesini aldı.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi gören Umut Kervanı, hayırseverlere çağrıda bulundu.

"Bütün hayır sahiplerinden destek bekliyoruz"

Şanlıurfa Umut Kervanı Derneği Başkanı Mahmut Çelik, fakir ve muhtaç ailelerimiz ilk iftar ve sahurunu hayır sahiplerinin yardımıyla yapmalarını istediklerini belirtti.

Çelik, "Umut Kervanı olarak Şanlıurfa’da Ramazan ayından önce hazırlığımızı yaptık. Üç aylardanyüzlerce fakir, yetim ve muhtaç ailelerimizi çağırarak yardımda bulunduk. Ailelerimiz Umut Kart’la Umut Marketimizde evde ihtiyacı olan eşyayı alıp götürdüler. Ramazan ayından bir hafta önce dağıtımlarımıza başladık. Amacımız fakir, yetim ve muhtaç ailelerin, hayır sahiplerinin yapmış olduğu yardımlarla ilk iftar ve sahurlarını açmaktı. Yüzlerce aileye yardımda bulunduk. Ramazan ayında da yardımlarımıza devam ediyoruz. Bin 500 ihtiyaç sahibi ailemiz var ve hepsine yardım ulaştırmaya çalışacağız. Bu konuda bütün hayır sahiplerinden destek bekliyoruz. Hayır sahipleri bizlere destek verdikçe fakir, yetim ve muhtaç ailelere yardım ulaştıracağız inşallah." şeklinde konuştu.

"Hayırların katlandığı bu mübarek ayda herkesi hayra davet ediyoruz"

Hayır sahiplerine seslenen Çelik, "Allah’ın izniyle hayır sahiplerimiz gelip Umut Marketimizi görürse bizim eksik olan eşyalarımızı kendileri de tamamlayabilirler. Ya da bizimle gelip fakir ve yetim ailelere Umut Kart verebilirler. Bu vesile ile bütün hayır sahiplerini Umut Market’e davet ediyoruz. Malum önümüz Ramazan Bayramıdır. Yüzlerce fakir, yetim ve muhtaç aile bizden elbise bekliyor. Bu konuda da bir çalışmamız var. Umut Market içerisinde giyim ve ayakkabı reyonlarımız da mevcut. Yüzlerce yetim ve muhtaç çocuğumuzu da buraya getirip giydireceğiz inşallah. Bu konuda hayır sahiplerinden destek bekliyoruz. Onlar bize destek verdikçe biz de daha çok yetim ve muhtaç çocuklara ulaşacağız. Bu konuda herkese teşekkür ediyorum. Hayırların katlandığı bu mübarek ayda herkesi hayra davet ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)