Bugün Türkiye'de, 60 milyon 675 bin 845 seçmen, 13. Cumhurbaşkanı'nı ve TBMM 28. Dönem Milletvekillerini belirlemek için saat 08.00'de sandık başına geçti. Oy verme işlemi sabah saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde devam etti ve saat 17.00'de sona erdi.

Oy Kullanma Sırasında Bekleyenler Oy Kullanabilecek

Dışarıdan Yönetme Baskılarına Dayanamadı: DEM Partili Belediye Başkanı İstifa Etti Dışarıdan Yönetme Baskılarına Dayanamadı: DEM Partili Belediye Başkanı İstifa Etti

İstanbul Barosu, oy kullanma işlemlerinin saat 17.00'de sona erdiği sırada bekleyen vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, saat 17.00'de sırada bekleyen vatandaşların oy kullanabileceği belirtilerek, "Sandık Kurulu Başkanı, saat 17.00 itibarıyla oy kullanmak için kuyrukta bekleyen seçmenlerin kimliklerini toplayacak ve bu seçmenlere oy kullanma imkanı sağlayacaktır" denildi.

Cumhurbaşkanı Adayları Ankara'da Seçimleri Takip Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da oyunu kullandıktan sonra seçimleri takip etmek üzere Ankara'ya gitti. Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara'da partisinin genel merkezine gitti.

Editör: Fatma Zehra