Seçimin beşinci büyük partisi olan İYİ Parti'de, Genel Başkan Meral Akşener'in olağanüstü kurultay kararı alması siyasi kulislerde büyük yankı uyandırdı.

Akşener'in bu kararıyla birlikte, partisinin geleceği ve liderlik konumu merak konusu haline geldi. İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, tv100 canlı yayınında Meral Akşener'in adaylık durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Poyraz, kongreye gitmek zorunda olan Akşener'in adaylık konusundaki tutumunu net bir şekilde ortaya koydu. Kendi iradesiyle adaylık kararını vereceğini belirten Poyraz, Akşener'in kurultayda aday olmayacağını düşündüğünü ifade etti. Bu açıklamalar, İYİ Parti içindeki siyasi dinamikleri ve Akşener'in liderlik stratejilerini daha yakından anlamamıza yardımcı oluyor.

Rw O An 1712175266 8288

MERAL AKŞENER YENİDEN ADAY OLACAK MI?
Parti tabanından tepkiler sonrası seçimli genel kurula giden Akşener'in yeniden aday olup olmayacağı ise merak konusu oldu. İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz tv100 canlı yayınında Akşener'in adaylığıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.,

Saadet Partisi'nde Genel Başkanlık İçin 5 İsim Gündemde Saadet Partisi'nde Genel Başkanlık İçin 5 İsim Gündemde

Akşener'in kongreye gitmek zorunda olduğunu söyleyen Poyraz şu ifadeleri kullandı:

'KONGREYE GİTMEK ZORUNDAYDI'
"Kongreler biliyorsunuz delegenin karar verdiği alanlardır. Bir kongrede aday olabilmeniz için yeterli sayıda delegenin sizi teklif etmesi gerekiyor.

Sayın Genel Başkanının aday olup olmaması kendi iradesiyle alakalı bir durumdur. Bu süreçte bir siyasi partinin Genel Başkanı olarak Sayın Akşener partisini kongreye götürmek mecburiyetindedir.

Dolayısıyla da partisini kongreye götürme kararı vermiştir.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

'AKŞENER'İN NET İFADESİ VAR, ADAY OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM'
Sayın Akşener’in bu konuya ilişkin net ifadesi var. Net ifadesi sonrasında da bir Kurultay kararı verdi.

Bütün bunları alt alta koyunca Meral Akşener’in bu kurultayda aday olmayacağını düşünüyorum."