Biden'ın Başkanlık Yarışından Çekilmesi Bekleniyor! Biden'ın Başkanlık Yarışından Çekilmesi Bekleniyor!

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 0.17 oy alan Muharrem İnce'nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi, tasarruf gerekçesiyle küçülme kararı aldı. Partinin Ankara’daki Genel Merkez binası boşaltılarak kapatıldı ve parti binasının kapısına kilit asıldı.

Muharrem İnce'den Açıklama

MP Genel Başkanı Muharrem İnce, yaptığı açıklamada, "Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız" dedi. İnce, Hazine'den yardım alamadıklarını ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalıştıklarını belirterek, masrafları kısmak için bu adımı attıklarını ifade etti.

İnce'nin açıklamaları şu şekilde:

  • Tasarruf Tedbirleri: Masrafları mümkün olduğunca kısma kararı aldık.
  • Dijitalleşme: İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının değişmesi bir zorunluluk.
  • Gençlerin ve Kadınların Katılımı: Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı güçlendireceğiz.
  • Atatürk'ün Yolunda: Akıl, Ahlak ve Adalet demeye devam edeceğiz.
  • Gelecek Vizyonu: Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız.

Yeni Merkez: Daha Küçük Bir Ofis

Muharrem İnce, gençlik kollarından itibaren görev aldığı ve Cumhurbaşkanı adayı da olduğu CHP’den ayrılarak 17 Mayıs 2021’de Memleket Partisi’ni kurmuştu. Üç yılın ardından 17 Mayıs 2024 tarihinde küçülme kararını uygulamaya başlayan parti, Etimesgut semtinde daha küçük bir ofiste faaliyetlerini sürdürecek. Ayrıca, İnce’nin “bir otobüsle yollara çıkıyorum” dediği partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü.

Editör: Masume Masume