Haber Merkezi- Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail savaş uçakları Gazze kentinde birçok bölgeye saldırılar düzenledi. Gazze kentinin doğu kesiminde bir eve yapılan saldırıda, biri çocuk ve ikisi kadın olmak üzere 4 sivil yaşamını yitirdi.

Kentin orta kesimindeki ed-Derec Mahallesi'nde Şevbeki ailesine ait evi hedef alan bir diğer saldırıda ise biri çocuk en az 4 kişi öldü.

HÜDA PAR'ın Çifte Vatandaşlara Yönelik Kanun Teklifi Önümüzdeki Hafta Genel Kurul'da Görüşülecek HÜDA PAR'ın Çifte Vatandaşlara Yönelik Kanun Teklifi Önümüzdeki Hafta Genel Kurul'da Görüşülecek

Saldırılar sonucu çok sayıda kişinin yaralandığı, yaralıların bölgedeki Ehli Baptist Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda, en az 15.103’ü çocuk, 9.849'u kadın olmak üzere 35.647 Filistinli öldü, 79.852 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, hastane ve eğitim kurumları gibi sivil altyapının da hedef alınarak tahrip edildiği ifade edildi.

İsrail'in açtığı ateş sonucu Cenin kentinde Filistinli bir gazetecinin de yaralandığı bildirildi.

Editör: Fatma Zehra