Karne Alan Çocuklar, Gazzeli Akranları İçin Balonlar Bıraktı Karne Alan Çocuklar, Gazzeli Akranları İçin Balonlar Bıraktı

Filistin'in Han Yunus kentinde bulunan Absan el-Kebire beldesinde işgalci güçlerin gerçekleştirdiği hava saldırısı, sivil bir evi hedef aldı. Tabş ailesine ait olan evin bombalanması sonucu, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 8 kişinin cansız bedeni Avrupa Hastanesi'ne getirildi.

Saldırının ardından bölgeye acil yardım ekipleri sevk edilirken, enkaz altında kalan 12 kişiyi kurtarma çalışmaları hızla devam ediyor. Sağlık ekipleri ve gönüllüler, molozlar arasından hayatta kalanları çıkarmak için zamana karşı yarışıyor.

Han Yunus'taki bu saldırı, Gazze'deki sivillerin maruz kaldığı şiddeti bir kez daha gözler önüne seriyor. Uluslararası toplumdan ve insan hakları örgütlerinden, bölgede artan sivil kayıplarına karşı acil eylem çağrıları yükseliyor.

Yerel kaynaklar, bölgedeki bombardımanın devam ettiğini ve sivil kayıpların artabileceğini belirtiyor. Gazze'deki hastaneler, yaralıların tedavisi için alarm durumunda çalışırken, enkazdan sağ olarak çıkarılanların sayısının artması umut ediliyor.

Editör: Masume Masume