CNN'nin haberine göre, "Sde Teiman" adlı askeri tesis, Gazze'den alıkonulan Filistinlilerin tutulduğu kapalı alanlar ve yaralıların yataklara bağlı halde tutulduğu bir sahra hastanesi olarak kullanılıyor. Tesiste çalışanlar, Filistinlilerin dikenli tellerle çevrili alanlarda tutulduğunu, zorunlu oturum pozisyonunda bekletildiklerini ve gözlerinin bağlı olduğunu belirttiler.

Ayrıca, doktorların kelepçe takmaktan dolayı yaralanan bazı mahkumların uzuvlarını kestiği ve deneyimsiz sağlık görevlilerinin tıbbi işlemleri uyguladığı da ifade edildi. Bir çalışan, gardiyanların "sorun çıkardığı" iddia edilen mahkumları seçip cezalandırmaları talimatı aldıklarını ve mahkumların hareket etmesine ve konuşmasına izin verilmediğini söyledi.

UNICEF: Gazze'deki Yakıt Krizi Nedeniyle 20'den Fazla Yenidoğan Bebeğin Hayatı Tehlikede UNICEF: Gazze'deki Yakıt Krizi Nedeniyle 20'den Fazla Yenidoğan Bebeğin Hayatı Tehlikede

Tesiste sağlık görevlisi olarak görev yapan bir başka çalışan ise yaralıların bez taktığını, yataklara bağlı halde olduğunu ve pipetle beslendiklerini aktardı. Bu koşulları "insanlıklarını söküp aldılar" şeklinde tanımlayan sağlık görevlisi, sıklıkla anestezi kullanmadan tıbbi işlemler uygulamasının emredildiğini ve uzmanlık alanının dışında küçük tıbbi işlemler yapmak zorunda kaldığını belirtti.