Han Yunus'un doğusundaki Abasan El Kebira kasabasında bulunan El Avda Okulu, işgalciler tarafından bombalandı. Bu saldırı, savunmasız sivillerin, kadınların ve çocukların hedef alındığı korkunç bir katliam olarak kayıtlara geçti. El-Rişk, bu saldırıya karşı İslam alemine ve dünya kamuoyuna seslenerek, hiçbir şeyin savunmasız sivilleri bombalama suçunu haklı gösteremeyeceğini ifade etti.

El Halil Vakıflar Müdürü, İsrail makamlarının İbrahim Camisi'nin avlusunun üzerini örttüğünü söyledi. El Halil Vakıflar Müdürü, İsrail makamlarının İbrahim Camisi'nin avlusunun üzerini örttüğünü söyledi.

El-Rişk, açıklamasında şunları söyledi: “Arap ve İslam halklarını, dünyanın özgür insanlarını, katliamları kınamak ve soykırım savaşını durdurmak için sokaklara, meydanlara öfke yürüyüşleri ve oturma eylemleri yapmaya çağırıyoruz. İşgalin, yerinden edilmiş insanların barındığı Han Yunus'un doğusundaki Abasan El Kebira kasabasındaki El Avda Okulu'nu bombalaması, kasıtlı olarak gerçekleştirilen bir soykırım ve etnik temizlik suçudur. İşgalin sivilleri ve sivil yaşamın her yönünü hedef alması zaferin başlangıcı değil, yenilginin işaretidir. Hiçbir şey savunmasız sivilleri, kadınları ve çocukları bombalama suçunu haklı gösteremez. İşgal ordusu ahlaktan yoksun, kana ve intikama susamış bir katiller çetesidir. Dokuz ayı aşkın bir sürenin ardından işgal hala bocalıyor ve hiçbir zafer elde edemedi ve başaramayacak.”

Bu açıklamalarla birlikte El-Rişk, İslam dünyasını ve özgür insanları işgale karşı birleşmeye, sokaklara çıkmaya ve seslerini yükseltmeye davet etti.

Editör: Masume Masume