Filistin Kızılayı'nın yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 15 bin 103 çocuğun şehit düştüğü belirtildi. Bu çocukların yaşamlarını kaybetmesinin ardından Gazze'deki sivil altyapıda büyük tahribat meydana geldiği bildirildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'nın dünkü açıklamasında, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda toplamda 35 bin 233 kişinin hayatını kaybettiği ve 79 bin 141 kişinin yaralandığı bilgisi verilmişti. Bu saldırılar sırasında enkaz altında halen binlerce kişinin olduğu ve saldırıların hastane ve eğitim kurumları gibi sivil altyapıyı hedef aldığı ifade edildi.

İrlanda, İspanya ve Norveç Filistin'i Devlet Olarak Tanıdı: Tarihi Bir An İrlanda, İspanya ve Norveç Filistin'i Devlet Olarak Tanıdı: Tarihi Bir An

Filistin Kızılayı'nın açıklaması, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının insanlık için yarattığı acı ve felaketin boyutlarını bir kez daha gözler önüne seriyor. Sivil halkın yaşadığı zorluklar ve çocukların maruz kaldığı tehlike, uluslararası toplumun dikkatini çekmeye devam ediyor.