Selamlar ve Tebrikler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, grup başkan vekilleri ve başkanlara selamlarını ileterek, toplantıya katkı sunanlara teşekkür etti. Yeni başkanları ve tekrar seçilenleri tebrik etti.

Ortak Akılla Çözüm Arayışı: Erdoğan, seçim döneminde AK Parti'nin istişare toplantılarını gerçekleştiremediklerini belirterek, partinin kurmay kadrosu ve vekilleriyle diyaloga önem verdiklerini söyledi. Ülke meselelerine ortak akılla çözüm aradıklarını ve AK Partili başkanlarla projeleri görüşmek için bir araya geldiklerini belirtti.

Ensarullah'tan Sert Yanıt: israil ile savaş başladı. Tel Aviv artık güvenli değil Ensarullah'tan Sert Yanıt: israil ile savaş başladı. Tel Aviv artık güvenli değil

Yerel Yönetimlerin Önemi: Erdoğan, AK Parti'nin hikayesinin yerelden genele ilerleyen bir başarı hikayesi olduğunu vurguladı. Millete hizmet yolculuğuna belediyelerden başladıklarını, yerel yönetimlerdeki başarılarının partiyi iktidara taşıdığını ifade etti. AK Parti'nin referans kaynağının yerel yönetimler olduğunu ve bu durumun değişmeyeceğini söyledi.

Muhalefetin Sözleri ve Fiyat Artışları: Erdoğan, muhalefetin seçim döneminde verdiği sözlerin arkasında durmadığını, fiyat artışları yaptıklarını ve kendi partilerinin bile bu duruma isyan ettiğini belirtti.

Kayseri'deki Olaylar: Erdoğan, Kayseri'de yaşanan olayların sebebinin muhalefetin zehirli söylemleri olduğunu söyledi. Sığınmacı nefreti ve yabancı düşmanlığının hiçbir yere varamayacağını, ayrımcılık ve ötekileştirmenin AK Parti siyasetinde yer bulamayacağını vurguladı. Vandallığın ve sokakları ateşe vermenin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Başı Boş Sokak Köpekleri ve Depreme Hazırlık: Erdoğan, başı boş sokak köpekleri meselesi başta olmak üzere yerel yönetimlere büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. Depreme hazırlık ve kentsel dönüşümün geri plana düşmesine izin vermeyeceklerini, şehirleri depreme dayanıklı hale getirmek için çalışacaklarını söyledi.

Editör: Masume Masume