Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sosyal medya platformundaki ithamlarına ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik saygısız üslubu ve asılsız ithamlarının, işgalci rejimin Filistin'de işlediği suçlarla ilgili gündemi değiştirmeye yönelik faydasız bir çaba olduğu vurgulandı.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Ekim ayından bu yana kırk bine yakın Filistinliyi öldüren ve dün gece bir çadır kampına yönelik saldırıda onlarca masum Filistinliyi barbarca katleden Netanyahu Hükümetidir. Bu suçlara ortak olan herkes, uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır."

Türkiye'nin adaleti ve Filistinlilerin haklarını savunmaya devam edeceği belirtilen açıklamada, İsrail'in işlediği suçların uluslararası toplum tarafından unutulmayacağı ve adaletin er ya da geç tecelli edeceği ifade edildi.

Batman'da Otomobil Taranması: 3 Yaralı Batman'da Otomobil Taranması: 3 Yaralı

Bu sert tepki, Türkiye'nin Filistin halkına verdiği desteği ve İsrail'in işgalci politikalarına karşı duruşunu bir kez daha gözler önüne serdi. Dışişleri Bakanlığı, İsrail hükümetinin suçlarını örtbas etmeye yönelik çabalarına karşı uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı.

Editör: Masume Masume