Batman İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, mart ayında icra edilen operasyonlarda müdahale edilen 180 olayda 193 şüpheli şahsın yakalanıp haklarında adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi.

İcra edilen bu operasyonlarda; 10 kilo 300 gram skunk, 482 gram kubar esrar, 52 gram  metamfetamin, 16 gram eroin, 2 gram bonzai, 2 gram kokain, 2 uyuşturucu hap, 9 tabanca, 2 kaleşnikof uzun namlulu tüfek, 535 fişek, 30 litre kaçak alkol ele geçirildiği kaydedildi.

Gözaltına alınan 3 şüpheli şahsın adli makamlarca tutuklandığı bildirildi.

Trafik güvenliği kapsamında; 93 bin 315 aracın kontrol edildiği belirtilen açıklamada, yapılan kontroller neticesinde bin 86 sürücüye idari para cezası uygulandığı, 467 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi.

Ayrıca icra edilen yol kontrol ve arama faaliyetlerinde haklarında yakalama kararı bulunan 209 şahsın da yakalandığı kaydedildi. (İLKHA)

Kürdistan Bölgesi ve Türkiye Arasındaki İlişkiler Güçleniyor: Neçirvan Barzani-Erdoğan Görüşmesi Kürdistan Bölgesi ve Türkiye Arasındaki İlişkiler Güçleniyor: Neçirvan Barzani-Erdoğan Görüşmesi