Dünyanın farklı coğrafyalarında yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarında bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, bir yandan Afrika ülkelerinde hanelere gıda yardımı yapıp iftar yemeği ikramında bulunurken öteki taraftan Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik giydirme programını yürütüyor.

Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin destekleriyle yürütülen yardım çalışması kapsamında Şanlıurfa'da yüzlerce çocuğun giyim ihtiyaçlarını karşılayarak bayram öncesinde mazlumların duasına ortak oldu.

Aileleri ile birlikte gelen çocuklar, Ramazan Bayramı için kendilerine giysi ve ayakkabı seçti.

Ayrıca çocuklara yardım kuruluşu yetkilileri tarafından bayram harçlığı dağıtıldı.

Hırsızın Pişkinliği Pes Dedirtti: Çocuklarıma Siz mi Bakacaksınız? Hırsızın Pişkinliği Pes Dedirtti: Çocuklarıma Siz mi Bakacaksınız?

Başlatılan giydirme programı kapsamında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli Gönüllü Temsilcisi Celalettin Kılıç, hayırseverlerin destek vermesini istedi.

"Bayramı güler yüzle geçirmeleri dileğiyle"

Kılıç, "Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken inşallah bayramı idrak edeceğiz. Avrupa Yetim Eli olarak yetim ailelerimizin çocuklarına bir nebze de umutlarına ışık olabilmek için bugün burada toplandık. Yavrularımıza inşallah bayramlık hediye edeceğiz. Allah'u Teala hayır yapanların hayırlarını kabul eylesin. Hayırseverlerin yardımları çok oldukça yavrularımıza daha da el uzatabileceğiz. Ayrıca hayır sahiplerinin bize vermiş olduğu nakdi paraları da çocuklarımıza harçlık olarak vereceğiz. Bayramı güler yüzle geçirmeleri dileğiyle." dedi. (İLKHA)