Haber Merkezi- İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Yalova dahil olmak üzere 46 ilde, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından da 9 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına, satıcılarına ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-10' operasyonlarında; 1 ton 19 kg uyuşturucu madde ve 1 milyon 23 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirterek, 250 zehir taciri ve sokak satıcısının da yakalandığını kaydetti.

Bakan Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek" dedi.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutladı Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutladı

Operasyonlarla ilgili detayları paylaşan Bakan Yerlikaya, "Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince; Yalova, İzmir, Ankara, Antalya, Samsun, Mersin, Kırklareli, Adana, Konya, Aydın, Karaman, Bolu, Çanakkale, Isparta, Van, Osmaniye, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Muğla, Şanlıurfa, Bursa, Kırıkkale, Hatay, Rize, Düzce, Bilecik, Malatya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Trabzon, Tekirdağ, İstanbul, Adıyaman, Aksaray, Denizli, Kahramanmaraş, Yozgat, Balıkesir, Mardin, Batman, Gümüşhane ve Eskişehir’de 'Narkoçelik-10' operasyonları düzenlendi" şeklinde bilgi verdi.