Haber Merkezi- Yalova'da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümüne ithafen tören düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlikte, Valilik, Garnizon Komutanlığı, Yalova Belediyesi ve dernekler adına Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve günün önemine dair yapılan konuşmaların ardından, etkinlikler Kent Müzesi'ndeki sergi açılışı ile devam etti.

Şehir Mezarlığı'nda bulunan şehitliklerin ziyaret edilmesi, saygı atışının gerçekleştirilmesi ve kabirlere karanfillerin bırakılmasıyla devam eden etkinliklerde, şehit asker ve polisler için dualar edildi.

Programlar, Raif Dinçkök Kültür Merkezi'ndeki anma etkinliği ile son buldu.

Yalova Valisi Hülya Kaya, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cenk Topuz,

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar da etkinliklere iştirak etti.