İsrail Hükümetinden Müzakere Heyetine "Esir Takası ve Ateşkes Görüşmelerine Devam" Talimatı İsrail Hükümetinden Müzakere Heyetine "Esir Takası ve Ateşkes Görüşmelerine Devam" Talimatı

ABD'deki Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), Güneş'in yüzeyindeki şiddetli bir jeomanyetik fırtınayı tespit etti ve elektronik cihazlarda ile elektrik şebekelerinde kesintilere neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Bu tür jeomanyetik fırtınalar, Dünya'nın manyetik alanıyla Güneş rüzgarları arasındaki etkileşim sonucu ortaya çıkar ve teknolojik altyapıları etkileyebilir.

NASA'dan Güneş'teki Büyük Patlamanın Görüntüsü Geldi

NASA'ya ait Güneş Dinamikleri Gözlemevi, Güneş yüzeyindeki en büyük patlamalardan birinin 15 Aralık 2023 tarihinde görüntülendiğini duyurdu. Bu patlamanın, Dünya'daki radyo sinyallerini geçici olarak devre dışı bıraktığı belirtildi. NASA'ya göre, Güneş yüzeyindeki patlamalar, radyo frekansları, elektrik şebekeleri ve navigasyon sinyalleri gibi sistemleri etkileyebilir ve uzay araçları ile astronotlar için de risk oluşturabilir.