Selden etkilenen ailelerin durumlarını yakından inceleyen HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, selden etkilenen ev ve iş yerlerini ziyaret ederek geçmiş oldun dileklerini iletti.

Selden dolayı vefat edenlerin ailelerini de ziyaret eden Ramanlı, vefat edenler için baş sağlığında bulundu.

'Maalesef dört vatandaşımız hayatını kaybetti'

AK Parti, Türkiye'de Doğum Oranlarını Artırmak İçin Ücretli Doğum İznini Uzatmayı Planlıyor. AK Parti, Türkiye'de Doğum Oranlarını Artırmak İçin Ücretli Doğum İznini Uzatmayı Planlıyor.

Sel mahallinde incelemelerde bulunan Ramanlı, Vali Ekrem Canalp ve ilgililerden bilgi aldı.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Ramanlı, 'Dün akşam saatlerinde başlayan yağıştan sonra Batman'ın mahallelerinde, özellikle dere boyunda onlarca ev, iş yeri hasar gördü. Maalesef 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Can kaybının yaşandığı yere gittik. Vefat eden arkadaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Daha fazla can kaybının olmaması bir anlamda teselli.' ifadelerini kullandı.

'2006'da da sel felaketi ile karşılaşmıştık'

Daha önce sel felaketini yaşadıklarını belirten Ramanlı, 'Belediyenin, İl Özel İdare ekipleri burada her biri su altında, çamur altında kalmış olan evler, depolar ve bodrumlardaki su tahliyesi için uğraşıyor. 2006 yılında da daha büyük ölçekte bir selle karşı karşıya kalmıştık. O zaman daha fazla can kaybı ve maddi hasar vardı. Temennimiz bir an önce hasar tespitlerinin yapılmasıdır. Şu anda evini kullanamayacak onlarca ailemiz var. Bunların barınacak yerleri valilik tarafından tespit edilmiş durumda. İnşallah bir an önce bu ailelerin dışarda kalmaları önlenir.' dedi.

'Hasar gören evlerde bulunan vatandaşlar tahliye edilmeli'

Gece yağışın devam edebileceğini söyleyen Ramanlı şöyle konuştu:

'Yağış devam ediyor. Uyarılar da devam ediyor. Yağışların devam etmesi yeni bir sel tehlikesini de barındırıyor. İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez. Özellikle burada evleri bulunan vatandaşlarımıza birkaç gün bu evlerde kalmamaları, mümkünse daha uzak akrabalara, komşulara gitmelerini tavsiye ettik. İnşallah bu sel felaketinin sonuçları bunlarla sınırlı kalır. Bir an önce yaralarımızı sarma konusunda bir çaba gösteririz.'

Bir daha böyle felaketlerin yaşanmaması temennisinde bulunan Ramanlı, 'Rabbim bir daha bizi bu tür felaketlerden milletimizi muhafaza etsin. Hep birlikte yaralarımızı saracağız inşallah. Tekrardan vefat eden çocuklara ve ninelerine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabırlar diliyorum. Afet Koordinasyon Merkezine geçeceğiz. Burada tespitlerimizi bitirdik. Acılarını paylaşmak üzere acılı aileye taziyelerimizi ileteceğiz. Rabbim beterinden korusun.' diye konuştu.

Ramanlı'ya HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, Merkez İlçe Başkanı Cihad Altun ve partililer eşlik etti. (İLKHA)

Editör: Ömer Faruk