Macron'dan İsrail'in Refah'taki Saldırılarına Tepki: "Öfke Duyuyorum" Macron'dan İsrail'in Refah'taki Saldırılarına Tepki: "Öfke Duyuyorum"

Mayıs ayında ülkemiz, beklenmedik bir hava olayıyla sarsıldı. Bilgöl-Erzurum kara yolunda etkili olan kar yağışı, sıradan bir kış gününü aratmadı. Yüksek rakımlı bölgeler, beyaz bir örtüyle kaplandı, doğaya masalsı bir görünüm kattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı iller için kar yağışı, gök gürültülü sağanak yağış ve yağmur uyarısı yaparak halkı bilgilendirdi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesi ile Erzurum yolu Çirisli mevkiinde 2400 rakımlı bölgede kar yağışı etkili oldu. Bu olağan dışı durum, dağlarda harika manzaraların ortaya çıkmasına neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu uyarılar doğrultusunda, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Sivas, Ordu, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın doğu, Bingöl ve Erzurum'un batı çevrelerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor. Bu durum, vatandaşların dikkatli olması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor.