Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, bugün yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Afyonkarahisar, Kütahya, Isparta çevreleri ve Burdur'un doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'de yerel kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra İç Ege, Marmara’nın güneyi, Göller Yöresi ile Eskişehir çevrelerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat, kısa süreli 80 km/saat) esmesi tahmin ediliyor.

Yarın: Ülke genelinde parçalı ve az bulutlu, iç ve güney kesimlerde güneşli hava hakim olacak. Marmara'nın güneydoğusu, Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda yağış bekleniyor. Yağışların Orta ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Yargıtay'dan 15 Temmuz Darbe Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası! Yargıtay'dan 15 Temmuz Darbe Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası!

Bayramın ilk günü: Ülke geneli az bulutlu ve güneşli olacak, Karadeniz Bölgesi'nin kıyı kesimlerinde yağış görülecek. Sıcaklık değerleri Ankara ve İstanbul'da 30, Antalya'da 34, İzmir'de 36, Diyarbakır'da 39, Adana'da 36, Samsun'da 26, Erzurum'da 29 derece civarında olacak.

Bayramın ikinci günü: Ülke geneli parçalı ve az bulutlu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun iç kesimleri ile İç Anadolu'nun doğusu çok bulutlu, yer yer kapalı; Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi yağışlı geçecek.

Bayramın üçüncü günü: Ülke geneli az bulutlu ve güneşli olacak, Doğu Karadeniz'de yağış görülecek.

Bayramın dördüncü günü: Ülke geneli az bulutlu ve güneşli, Doğu Anadolu'nun iç ve kuzeyi ile Karadeniz Bölgesi parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Denizli, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yağış bekleniyor.

Bayram süresince beklenen günün en yüksek sıcaklık değerleri:

Ankara ve İstanbul: 32%
İzmir: 37%
Antalya: 39%
Adana: 38%
Diyarbakır: 40%
Samsun: 28%
Erzurum: 30%
Bu değerlendirmeler ışığında, bayram tatilini planlayan vatandaşların hava koşullarına göre hazırlıklı olmaları tavsiye ediliyor.

Editör: Emir Aydın