HABER MERKEZİ - Kayseri'de polis ekipleri, bir banka şubesine gelen ihbar üzerine harekete geçerek 2 şüpheliyi yakaladı. Yapılan aramalarda, şüphelilerin üzerinde ve bulundukları yerde toplamda 4 bin 696 adet sahte 100 liralık banknot ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği tarafından yürütülen operasyonda şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bu olay, yetkililerin sahte para trafiğiyle mücadeledeki kararlılığını bir kez daha gösteriyor.

Kayseri'de gerçekleştirilen operasyonda polis ekipleri, bir banka şubesine gelen ihbar üzerine harekete geçti ve 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Yapılan detaylı aramalarda, şüphelilerin üzerinde ve bulundukları yerde toplamda 4 bin 696 adet sahte 100 liralık banknot bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği'nin koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor. Bu olay, sahte para üretimi ve dağıtımıyla mücadelede güvenlik güçlerinin kararlı tutumunu bir kez daha vurguluyor.