Haber Merkezi- Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, Cibaliya'nın doğusunda bulunan İsrail ordusuna ait "Merkava" tipi bir tankın "Yasin-105" roketiyle vurulduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığından Uluslararası Adalet Divanı'nın "İsrail" kararına destek Dışişleri Bakanlığından Uluslararası Adalet Divanı'nın "İsrail" kararına destek

Ayrıca, Cibaliya'nın doğusundaki İsrail'e ait komuta ve kontrol mevziisinin de havan toplarıyla hedef alındığı ifade edildi.

Son 24 Saatte Gazze'de 15 İsrail Askeri Yaralandı

Öte yandan, İsrail ordusu son 24 saat içinde Gazze Şeridi'nde 15 askerin daha yaralandığını açıkladı.

İsrail ordusunun yaptığı açıklamada, son bir günde Gazze Şeridi'nde 11'i kara saldırılarında olmak üzere 15 askerin yaralandığı, 7 Ekim'den bu yana yaralanan asker sayısının 3 bin 494'e yükseldiği belirtildi.

Ayrıca, 7 Ekim'den beri Gazze'deki kara saldırılarında 278 İsrail askerinin öldüğü, toplamda ise 626 İsrail askerinin öldüğü ifade edildi.

The Times of Israel gazetesinin bugünkü haberine göre, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda gerçekleştirdiği kara saldırısında, 5 İsrail askerinin "dost ateşiyle" öldüğü ve 3'ü ağır olmak üzere 7 İsrail askerinin de yaralandığı belirtilmişti.

Editör: Fatma Zehra