Gazze Sağlık Bakanlığı: Refah'ta 45 kişi katledildi, 234 Günde 36 Bin 50 Şehit, 81 Bin 26 Yaralı var Gazze Sağlık Bakanlığı: Refah'ta 45 kişi katledildi, 234 Günde 36 Bin 50 Şehit, 81 Bin 26 Yaralı var

Haber Merkezi- Hamas'tan yapılan açıklamada  görüşmede Gazze Şeridi'ndeki  savaşla ilgili siyasi ve sahadaki gelişmeler ile Filistin halkının direnişini desteklemenin yollarının tartışıldığı belirtildi. 

Toplantıda ayrıca işgal altındaki Batı Şeria'daki durum, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı tehdit eden tehlikelerin yanı sıra işgalcilerin tutuklulara karşı işlediği suçlar ve insanlık dışı uygulamalar da ele alındı.

Heyet, Filistinlilerin yaptıklarının bölge ve dünya düzeyinde efsanevi bir model sağladığını ve önderlik ettiğini belirterek, Filistin halkının kararlılığını ve ulusal haklarının tam ve eksiksiz olarak sağlanması konusundaki ısrarını takdir etti. 

Heyet, yakın zamanda üç oğlu ve beş torununun şehit olması nedeniyle hareketin liderine ve işgal katliamlarında her gün acı çeken Filistin halkının tüm şehitlerine  başsağlığı dileklerini ileterek, Filistin direnişiyle dayanışmanın altını çizdi.