Haber Merkezi- Gazze Şeridi'ndeki hükümetin Medya Ofisi, Gazze şehrindeki El-Ehli Arab Baptist Hastanesinin yeniden hizmete açıldığını duyurdu. Ofis, yaptığı açıklamada, hastanenin işgalin sağlık sektörünü yok etme, hastaneleri ve tıp merkezlerini hizmet dışı bırakma planı kapsamında kapandığını hatırlattı.

Bugünden itibaren hastanenin yeniden hizmet vereceğini belirten Ofis, soykırım savaşının başlangıcından bu yana büyük Filistin halkına hizmet etmek için gece gündüz çalışan ve durmayan sağlık ekiplerinin büyük ve olağanüstü çabalarını takdir etti.

Ofis, hastanenin hizmete girmesinde emeği geçen sağlık, hükümet, sivil, hayırsever ve gönüllü ekiplere de teşekkür etti.

El-Ehli Arab Baptist Hastanesi, Aralık 2023'te işgal ordusunun saldırıları, kuşatması ve sağlık çalışanlarını alıkoyması nedeniyle hizmet dışı kalmıştı.

HAMAS'tan İnsan Hakları İzleme Örgütü'ne Tepki: Raporlar Yalanlarla Dolu HAMAS'tan İnsan Hakları İzleme Örgütü'ne Tepki: Raporlar Yalanlarla Dolu

İşgal ordusunun El-Ehli Baptist Hastanesi’ne 17 Ekim’de düzenlediği saldırıda 500'e yakın kişi şehit olmuş, 342 kişi de yaralanmıştı.

Editör: Fatma Zehra