Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği 62'nci Genel Kurultayına katıldı.

İstanbul Fatih'te bulunan MTTB binasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen kurultaya, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Savunma Bakanı Hulusi Akar ve çok sayıda MTTB üyesi ile siyasiler katıldı.

Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İsrail'in elindeki 10 bine yakın rehine ne olacak? Siz onları verme adımını atın biz de HAMAS'ın elindekileri alma gayretine girelim. Var mısınız buna?' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Her kim Suriye'den, Irak'tan, Karabağ'dan, Libya'dan, Kudüs'ten bize ne diyorsa, bilerek ya da bilmeyerek büyük Türkiye yürüyüşüne çelme takıyordur' dedi.

Konuşması sırasında Gazze'ye yönelik saldırılara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Batı ölen Müslümanları görmüyor' dedi.

Ayrıca bölgeye karşı kayıtsız kalınmaması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,'Türkiye'nin sınırlarından ibaret bir ülke olmadığını hala kabul etmek istemeyen varsa ya gafildir ya da kafası ve kalbi başka mahfillere kiralanmış hain. Türkiye güçlendikçe, her alanda kendi iddiasını ortaya koydukça üzerine çektiği husumetlerin büyüklüğü de arttı.' dedi.

Erdoğan, 'Her kim 'Suriye, Irak, Karabağ, Libya, Bosna ve Kudüs'ten bize ne' diyorsa, aslında bilerek veya bilmeyerek büyük Türkiye yürüyüşüne çelme takıyordur. 2 bini aşkın avukatla bu soykırımın, gerekli olan yerlere, şikayetini yapacağız. Bunun takipçisi olacağız, bunu yarı yolda bırakamayız, bu bedel ödenecek.' ifadelerini kullandı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Doğum Tarihi ve Olaylar Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Doğum Tarihi ve Olaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ne yazık ki parlamentomuzda, bakıyorsunuz bir siyasi partinin genel başkanı aynen Netanyahu gibi konuşuyor. Şimdi bunlara cevabı verecek olan biziz.' diye belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bu parlamentonun çatısı altında Netanyahu gibi konuşanlar olamaz, olmamalı. Dün de söyledim, İsrail bir terör devletidir. Bu terör devletinin başında olan kişi de şu an İsrail halkını isyan ettiriyor. Onun için eceli yakındır. Bu suçun mutlaka uluslararası düzeyde araştırılması şarttır.' dedi. (İLKHA)

Editör: Ömer Faruk