Haber Merkezi- Hamaney'in ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, iki ülke arasındaki ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede, geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir de hazır bulundu.

Esad'a ziyareti için teşekkür eden Hamaney, helikopter kazasında hayatlarını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın Suriye ile ilişkilerin güçlenmesinde önemli rol oynadığını ifade etti.

ABD'de Suikast Girişimi Zanlısı Crooks'un Planı ve Nedenleri Araştırılıyor! ABD'de Suikast Girişimi Zanlısı Crooks'un Planı ve Nedenleri Araştırılıyor!

Geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir'in de aynı yaklaşımı sürdürdüğünü belirten Hamaney, iki ülke arasındaki ilişkileri "direniş ekseninin temel direkleri" olarak nitelendirdi.

Hamaney, İran ve Suriye'nin, ortak işbirliğini güçlendirip ABD ve Avrupa'nın siyasi ve ekonomik baskılarına karşı birlikte hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

AA’nın aktardığı habere göre, Esad ise İran hükümetine ve milletine taziyelerini ileterek, İran-Suriye ilişkilerinin Hamaney'in rehberliğinde ilerleyen "stratejik" bir ilişki olduğunu ve Reisi ile Abdullahiyan'ın bu stratejiyi uygulayanların başında geldiğini söyledi.

Editör: Fatma Zehra