Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Londra Üniversitesi Oryantal ve Afrika Çalışmaları Okulu (SOAS), öğrencilerin ana kampüsünde üniversitenin işgalci kurumlar ve işgalci rejime destek veren şirketlerle ilişkisini kesme talebiyle eylem başlattığı bir dönemde bulunuyor. Geceyi okul bahçesinde kurdukları çadırlarda geçiren öğrenciler, bu taleplerini dile getirmek için bir araya geldiler.

Bakan Uraloğlu, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Helikopterinin Enkazının Bulunma Sürecini Anlattı Bakan Uraloğlu, İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Helikopterinin Enkazının Bulunma Sürecini Anlattı

SOAS mezunu İbrahim Abul Essad, yaptığı açıklamada, okulun işgalci rejime işbirliklerini sürdürmesinden dolayı diplomasını taşımaktan utanç duyduğunu ifade etti. Filistin kökenli Abul Essad, SOAS'ın Güney Afrika'nın bağımsızlığını kazanmasını veya Vietnam'daki Tet harekatını öğretmesi yerine, Gazze'deki Filistinlilerin yaşadığı trajediyi anlamak ve bu soykırıma son vermek için çaba sarf etmeleri gerektiğini vurguladı.