Haber Merkezi- Işılak, yazılı bir açıklama yaparak, ülkeye kaçak yollarla getirilen ve satışı artan elektronik sigaralar ile bu tür ürünlerin yol açtığı sağlık sorunlarına dikkat çekti. "Son günlerde ülkemize kaçak yollarla sokulan ve gençler tarafından büyük rağbet gören elektronik sigaralar, ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Yalova’da YKS’ye geç kalan öğrencilerin okula alınması tepki topladı Yalova’da YKS’ye geç kalan öğrencilerin okula alınması tepki topladı

Sigara ve alkol tüketiminin daha alt seviyelere düştüğü şu günlerde, geleceğimiz ve göz bebeğimiz olan gençlerimize daha fazla ilgi ve sevgi göstererek otokontrol sistemiyle sahip çıkalım," dedi.

Işılak, elektronik sigaraların içeriğinde bulunan nikotin, formaldehit ve amonyak gibi zararlı kimyasal maddelerin kalp hastalığı, kanser ve solunum yolu hastalıkları gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini vurguladı.

"Bu tür ürünlerin satışı yasal olarak yasak olmasına rağmen, bazı sorumsuz kişiler tarafından gençlerimize satılmaya devam edilmektedir," diye ekledi.

Velilere, çocuklarının bu tür ürünlere ulaşmasını engellemek için gerekli önlemleri almaları konusunda çağrıda bulunan Işılak, "Çocuklarınızla açık iletişim kurun, bu tür ürünlerin zararları hakkında onları bilgilendirin ve onlarla vakit geçirmeye özen gösterin.

Gençlerimizin bu tür tehlikelerden korunması için hepimize görev düşmektedir. Aileler, eğitimciler ve yetkililer olarak birlikte çalışarak bu sorunun önüne geçebiliriz," ifadelerini kullandı.

Ayrıca Işılak, yetkililerden de gerekli adımların atılmasını talep etti.

Editör: Fatma Zehra