İngiltere'deki Oxford Üniversitesi'nde, Oxford Action for Palestine isimli öğrenci grubundan yapılan açıklamaya göre, öğrenciler bu sabah rektörlük binasında oturma eylemi başlattı. Eylemciler, üniversitenin işgalci rejim ile işbirliklerine son vermesini talep ediyor.

İstanbul'da Sağanak Yağış Uyarısı: Su Baskınlarına Karşı Tedbirli Olun İstanbul'da Sağanak Yağış Uyarısı: Su Baskınlarına Karşı Tedbirli Olun

Öğrencilerin okulun iki farklı noktasında çadırlar kurarak, üniversitenin işgalci rejim ile olan işbirliklerini protesto ettikleri belirtildi. Grup tarafından yapılan açıklamada, "Oturma eylemi, üniversite yönetiminin öğrenci koalisyonuyla görüşmesini talep etmek için yapıldı. Yaptığımız açıklamada oturma eyleminin gerekçeleri sıralandı ve yönetim bir an önce müzakereye çağırıldı." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, üniversite yönetiminin aylardır devam eden eylemlere, gönderilen taleplere ve haftalardır süren yerleşme eylemlerine rağmen öğrencilerle müzakere yapmadığı ifade edildi. Öğrenciler, yönetimin sessizliğini bozarak, taleplerini dikkate almasını ve müzakereye başlamasını istiyor.

Editör: Masume Masume