Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, Refah'ın doğusundaki George Kavşağı yakınlarında gerçekleştirilen operasyonda 6 İsrailli askerden oluşan istihkam gücüne yıldırım patlattıkları ve bu askerlerin tamamını öldürdükleri belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Refah'ın doğusundaki George Kavşağı yakınlarında 6 Siyonist askerden oluşan istihkam gücüne yıldırım patlattık ve onları öldürdük."

Kassam Tugayları ayrıca Refah şehrinin batısındaki Tel El Sultan mahallesine bağlı Tel Zorub bölgesinde düşman asker ve araçlarının oluşturduğu bir topluluğu havan toplarıyla bombaladıklarını açıkladı. Bu operasyonlar sırasında düşman askerlerinin ve araçlarının hedef alındığı ve ciddi hasar verildiği ifade edildi.

Nuseyrat kampındaki katliamda şehit sayısı artıyor! Nuseyrat kampındaki katliamda şehit sayısı artıyor!

"Refah şehrinin batısında Tel El Sultan mahallesine bağlı Tel Zorub bölgesinde düşman asker ve araçlarının oluşturduğu bir topluluğu havan toplarıyla bombaladık."

Kassam Tugayları'nın bu operasyonları, bölgedeki gerginliğin artmasına ve çatışmaların şiddetlenmesine neden oldu. İsrail yetkilileri henüz olayla ilgili resmi bir açıklama yapmazken, bölgedeki askeri hareketlilik dikkat çekiyor.

Editör: Masume Masume