Ensarullah Hareketi'nin askeri sözcüsü Yahya Sari, Filistin halkına yönelik zulüm ve Refah şehrinde yerlerinden edilenlere karşı işlenen suçlara yanıt olarak genişletilen askeri operasyonlar çerçevesinde Kızıldeniz'de 6 askeri operasyon düzenlediklerini duyurdu. Sari, bu operasyonlarda Ensarullah'ın deniz ve insansız hava kuvvetlerinin etkin bir şekilde kullanıldığını belirtti.

PTT'den HGS Ödemelerinde Dolandırıcılığa Karşı Vatandaşlara Uyarı PTT'den HGS Ödemelerinde Dolandırıcılığa Karşı Vatandaşlara Uyarı

Sari, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Filistin halkına yapılan zulmün intikamını almak ve düşmanın Refah'ta işlediği suçlara yanıt vermek amacıyla Kızıldeniz'de bulunan Amerikan uçak gemisi Eisenhower ve bir destroyerini hedef aldık. Bu operasyonlar, Ensarullah'ın bölgedeki askeri kapasitesini ve kararlılığını bir kez daha göstermiştir."

Ensarullah'ın bu açıklaması, bölgede tansiyonu yükseltirken, uluslararası kamuoyunun dikkatini bir kez daha Kızıldeniz'e çevirdi. Operasyonların detayları hakkında daha fazla bilgi verilmezken, Amerikan tarafının nasıl bir tepki vereceği merak konusu.

Editör: Masume Masume