Almanya'dan Yalova Belediyesi'nin kardeş şehri olan Rottenburg'da yaşayan Türk-Alman Dostluk Derneği mensuplarının şartlı bağış olarak gönderdiği piyasa değeri 21 bin 620 Euro olan 20 adet masaüstü bilgisayar, 20 adet monitör ve 4 adet dizüstü bilgisayar, deprem bölgesi Hatay'a gönderilecek.

Yalova'da Bir İlk! Sinema, Karaoke ve Organizasyon Bir Arada: Keyfe Değer İşletmesi Yalova'da Bir İlk! Sinema, Karaoke ve Organizasyon Bir Arada: Keyfe Değer İşletmesi

Bilgisayarlar, Hatay Bilim ve Sanat Merkezi'nde kurulacak olan Bilim Teknolojileri Sınıfı'nda öğrenciler tarafından kullanılacak. Bu kapsamda yapılan protokol gereği, Yalova Belediyesi himayesinde olan bilgisayarlar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen protokol töreniyle teslim edildi. Teslim töreninde bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, "6 Şubat 2023 yılında kardeş şehrimiz Almanya'daki Rottenburg şehrinden 21 bin 620 Euro tutarında bağış yapılmış. Bu bağış, deprem bölgesindeki kardeşlerimize bilgisayar gönderilmesi üzerine yapılmış. Bu bilgisayarlar alındı. Bunlardan 20 tanesi masaüstü, 4 tanesi de dizüstü bilgisayar. Satın alınan bilgisayarların Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devri için protokole imzalarımızı attık. Onlar da bilgisayarların gönderimini sağlayacak. Bu yardımı yapanlara gönülden teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun inşallah. Güle güle kullansınlar" dedi.