Yalova'da yaşayan Bulgaristan vatandaşları, 9 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Bulgaristan Parlamentosu Seçimleri için harekete geçti.

Türkiye'de oy kullanma hakkına sahip olan Bulgaristan vatandaşları, yoğunluk yaşanmaması ve daha hızlı bir oy kullanma süreci için elektronik dilekçe doldurma işlemine başladılar.

Seçim günü sandıklarda dilekçeler nedeniyle oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla, elektronik ortamda dilekçe doldurma yöntemi tercih ediliyor.

14 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar elektronik dilekçelerini doldurması gereken vatandaşlar, oy kullanma hakkını kullanabilmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyorlar.

Yalova Müftülüğü Gençlik Merkezi Sergisiyle Filistin Soykırımına Dikkat Çekti Yalova Müftülüğü Gençlik Merkezi Sergisiyle Filistin Soykırımına Dikkat Çekti

Ayrıca, dilekçelerin Kiril Alfabesi ile doldurulması gerektiği de belirtiliyor. Bu süreç, Yalova'daki Bulgaristan vatandaşlarının demokratik haklarını kullanma konusundaki kararlılıklarını ve organizasyon yeteneklerini ortaya koyuyor.