Yosun istilasının özellikle Bad Godesberg Parkı'ndaki Balıkçı Barınağı ve çevresinde yoğunlaştığı belirtiliyor. Artan hava sıcaklıklarıyla birlikte bu durum daha da belirgin hale gelmiş durumda. Vatandaşlar, pis kokudan rahatsızlık duyarken, yosunların denize girmeyi zorlaştırdığını ve görüntü kirliliği oluşturduğunu ifade ediyor.

Kent Kupası Futbol Dalı Tamamlandı! Şampiyon Yalova Üniversitesi Kent Kupası Futbol Dalı Tamamlandı! Şampiyon Yalova Üniversitesi

Yosunların neden bu kadar yoğun bir şekilde çoğaldığı tam olarak bilinmese de, artan hava sıcaklıkları ve su kirliliği olası nedenler arasında gösteriliyor. Geçmiş yıllarda da benzer sorunlar yaşandığı ve vatandaşların tepkisine neden olduğu belirtiliyor.

Yetkililerin Durumu Değerlendirmesi:

Yetkililer, yosun istilasıyla mücadele konusunda çalışmaların devam ettiğini belirtiyor. Ancak, sorunun tamamen çözümü için zaman gerektiğini ve vatandaşların sabırlı olmaları gerektiğini ifade ediyorlar. Yosunların sağlık açısından risk oluşturmadığını ancak koku ve görüntü kirliliği yarattığını vurguluyorlar.

Editör: Masume Masume