Haber Merkezi- Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, alınan kararla erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının haftanın 1 günü kapalı olmalarını sağlayacak kararla ilgili açıklama yaptı. Ulutürk, kararın esnafların çoğunluğunun oyları ile hayata geçirildiğini ifade etti.

Yalova Berberler ve Kuaförler Odası üyelerinin katılımı ile erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının haftanın 1 günü kapalı kalmalarını sağlayacak kararın hayata geçirilmesi oyladı. Bu oylamada esnafların 99’u Yalova merkezde erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının Pazar günleri kapalı olmalarını kabul etti.

9 esnaf Salı günü dükkanların kapalı olmasını talep ederken, 11 esnaf ise alınacak karara uyacaklarını beyan etti. Oy çokluğu ile alınan karar neticesinde Pazar günleri il merkezindeki erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının kapalı tutulması kararı alındı.

Bu karar sonrasında bir açıklama yapan Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, “Hatırlanacağı üzere, 01 Ekim 2022 tarihi itibari ile uygulamaya geçirilmesi düşünülen ancak yeterli hazırlıkların tamamlanmaması sebebi ile kararın uygulanması önce 01 Ocak 2023 tarihine, sonra 01 Temmuz 2023 tarihine ve daha sonra da 01 Temmuz 2024 tarihine ertelenmişti.

Yalovalı Bisikletçiler Muğla Yarışında Rüzgar Gibi Esti! Yalovalı Bisikletçiler Muğla Yarışında Rüzgar Gibi Esti!

Buna bağlı olarak hafta tatili ve çalışma saatleri uygulamasının Ticaret Bakanlığı ve Yalova Valiliği tarafından yeniden 01 Temmuz 2024 tarihinde uygulamaya geçirilmesine karar verilmiştir. Bu karar verilirken Yalova merkezde bulunan kuaförler ile toplantı yapılarak çoğunluğun almış olduğu karara uyulmuştur.

Bu karar alınırken tüm Türkiye oda başkanlarımız bu yolda büyük emek sarf etmişlerdir. Ayrıca bu kararın hayata geçmesine vesile olan başta sayın bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat başta olmak üzere bakan yardımcılarımıza, Esnaf Sanatkar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’müze, Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Necmettin Erkan ve her daim esnafımızın tüm sorunlarını ilgili mercie ileten TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken'e tüm esnafımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Editör: Fatma Zehra