Zabıta ekipleri, son denetimlerinde marketlerde bulunan ürünleri alışveriş sepetine koyarak kasada ve rafta belirtilen fiyatlar arasında karşılaştırma yaptı. Bu kapsamlı incelemelerle tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi ve alışverişlerinde haklarının korunması hedefleniyor.

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu çerçevesinde şehir genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik denetimlerin periyodik olarak sürdürüldüğü belirtildi.

Yalova’da YKS’ye geç kalan öğrencilerin okula alınması tepki topladı Yalova’da YKS’ye geç kalan öğrencilerin okula alınması tepki topladı

Açıklamada ayrıca, rafta bulunan fiyatlarla kasadaki fiyatların karşılaştırılmasıyla doğruluğunun kontrol edildiği vurgulanarak, kurallara uymayan marketlere gerekli uyarıların yapıldığı ve tutanak tutulduğu ifade edildi.

Tüketicilerin mağduriyet yaşamaması ve doğru fiyatlandırma ile alışveriş yapabilmesi için Yalova Belediyesi Zabıta ekiplerinin denetimlerine devam edeceği bildirildi.

Editör: Masume Masume