Diyarbakır ve Mardin'deki Anız Yangınıyla İlgili Adli Soruşturma Başlatıldı Diyarbakır ve Mardin'deki Anız Yangınıyla İlgili Adli Soruşturma Başlatıldı

Türkiye'yi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak'ın bu göreve geldikten sonra ilk kez temsil ettiği toplantıda, NATO'nun savunma ve caydırıcılığının artırılması için hazırlanan planlar ile Ukrayna'ya destek konuları ele alınacak.

NATO Askeri Komite Başkanı Oramiral Rob Bauer, NATO'nun savunma ve caydırıcılık için hazırladığı bölgesel planlarla ulusal savunma planlarının birçok alanda iç içe geçmiş olduğunu belirterek, toplantıda bu planların uygulanabilirliğini ele alacaklarını, bunun da yüksek hazırlık seviyesinde daha fazla asker, kapasite geliştirme, komuta ve kontrol yapılarının uyumlandırılması, lojistik destek, bakım, ikmal, eğitim ve tatbikat gibi konuları içerdiğini kaydetti.

Rusya ile savaşan Ukrayna'ya desteğin önemine değinen Bauer, Ukrayna ordusunun her gün sahada ilerleme gösterdiğini, Rusya'nın ise zemin kaybettiğini belirtti.

Bauer, İsveç'in NATO üyelik başvurusu ile ilgili olarak ise ittifaka üye olmasıyla NATO'nun daha da güçleneceğini ifade etti. (İLKHA)

Editör: Ömer Faruk