Türkiye'nin dört bir yanındaki il ve ilçe müftülüklerinin bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında eğitim gören minikler, karnelerini alarak mezuniyet heyecanı yaşadılar. Mersin'in Anamur ilçesine bağlı Akdeniz Camii Hamdi Müberra Mert, Değirmencik Burunu ve Yunus Emre Camii'nde eğitim gören öğrenciler, bu özel günlerinde sevdikleriyle bir araya geldiler.

Kur'an kurslarında düzenlenen programda minik öğrencilerin sevincine ortak olan Anamur İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "4-6 yaş grubu kurslarımızda yavrularımız, seviyelerine uygun verilen eğitimlerle Kur'an okumayı, Hazreti Peygamberi, dini ve milli değerlerini ve birçok duayı öğrenmektedirler. Bu sebeple geleceğimizi emanet edeceğimiz bu çocuklarımızı bizlere emanet eden velilerine ve eğitimleri için çaba sarf eden hocalarımıza teşekkür ediyorum."

Programa katılan bir veli, duygularını şu sözlerle ifade etti: "Yavrularımızın bu yaşta dini eğitim almalarının mutluluğunu bizzat yaşıyoruz. Çocuklarımızın isteyerek ve severek dinimizi ve Kur'an'ı öğreniyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Diyanetimiz ve Müftülüğümüzden Allah razı olsun."

ÖSYM'den Müjde: KPSS 2024 Başvuruları Başladı! ÖSYM'den Müjde: KPSS 2024 Başvuruları Başladı!

Minik öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek program sonlandırıldı. Bu tür etkinlikler, çocukların dinî ve millî değerleri benimsemelerine ve eğitimlerine katkı sağlayarak toplumsal bir dayanışma ve birlik duygusu oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Editör: Masume Masume