İsrail devlet televizyonu KAN'da yer alan habere göre, Lübnan'dan İsrail'in sınırına yakın İsbaulcelil bölgesine 3 tanksavar füze atıldı. Bu füzelerden biri Tel Havi'ye, diğer ikisi ise Misğaf bölgesine düştü. Saldırıda herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı. İsrail ordusu, bu saldırılara topçu atışıyla karşılık verdiğini açıkladı.

Lübnan Haber Ajansı: İşgal Rejimi Motosikleti Vurdu

Lübnan haber ajansı NNA'ya göre, bir İsrail İHA'sı, Mercaiyyun'a bağlı Ed-Deyr Mahallesi'nde bir motosikleti hedef aldı. Bu saldırıda yaralanan bir kişi, sivil savunma ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Ayrıca, İsrail ordusunun topçu ateşiyle El-Adise kasabası camisinin çevresini vurduğu ve Hula kasabasında bir ev ile işyerine hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Yargıtay'dan 15 Temmuz Darbe Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası! Yargıtay'dan 15 Temmuz Darbe Sanıklarına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası!

İsrail Ordusu: Hizbullah Hedef Alındı

İsrail ordusunun X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Lübnan'ın güneyindeki Hula bölgesinde Hizbullah unsurlarının bulunduğu askeri bir bina ile yakınındaki başka bir binanın savaş uçaklarıyla vurulduğu duyuruldu. Bugün Lübnan'dan fırlatılan iki tanksavar füzesinin Misgavam bölgesine düştüğü ve İsrail ordusunun saldırının kaynağına topçu ateşiyle karşılık verdiği ifade edildi.

Hizbullah: İsrail'in Gözetleme Sistemleri Vuruldu

Hizbullah tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in kuzeyindeki Misgavam bölgesindeki gözetleme sistemlerinin uygun silahlarla ve tam isabetle hedef alındığı belirtildi.

İsrail ve Lübnan arasındaki bu gerilimli durum, sınır bölgesinde tansiyonun yükselmesine neden oluyor. Karşılıklı saldırılar ve yapılan açıklamalar, bölgedeki istikrarsızlığı daha da derinleştiriyor.

Editör: Masume Masume