HÜDA PAR'ın 5'inci Olağan Büyük Kongresi, Kongre ve Kültür Merkezi'nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. "Adil Sistem Hakça Paylaşım" sloganıyla düzenlenen kongrede, tek liste ile seçime gidildi. Bu kongrede, partinin Genel İdare İstişare ve Disiplin Kurullarında yer alan isimler de açıklandı.

Kongrede HÜDA PAR Genel Başkanlığına Zekeriya Yapıcıoğlu seçildi. Yapıcıoğlu, kongrenin sonuçlanmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir teşekkür mesajı paylaştı.

HÜDA PAR'dan Önemli Karar: Büyük Kongre Yolda HÜDA PAR'dan Önemli Karar: Büyük Kongre Yolda

Yapıcıoğlu mesajında, "Partimizin 5. Olağan Kongresini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Emeği geçen ve katılan dava arkadaşlarıma, davetimize icabet eden bütün misafirlerimize ve takip eden basın mensuplarına teşekkür ederim. Kongremizin ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını Cenabı Hakk'tan niyaz ediyorum. Genel Merkez organlarına seçilen tüm kardeşlerimi tebrik ediyor; bizi bir kez daha partimizin genel başkanlığına layık gören delege kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizleri haktan, adaletten ve istikametten ayırmasın." ifadelerini kullandı.

Kongreye katılanlar, HÜDA PAR’ın gelecek dönem için belirlediği stratejileri ve politikaları dinleyerek, partinin ileriye dönük hedeflerini tartışma fırsatı buldu. Kongrenin sonunda, yeni dönemde partinin yol haritası ve öncelikleri belirlendi.

Parti yetkilileri, kongre sonrasında yaptıkları açıklamalarda, HÜDA PAR’ın ülkenin sosyal ve ekonomik sorunlarına çözüm üretme noktasında kararlı olduğunu belirttiler. Yeni seçilen yönetim kadrosu ile birlikte, partinin daha etkin bir şekilde çalışacağı ve toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı hedeflediği vurgulandı.

Editör: Masume Masume