Hamas, İşgal Rejimi'nin Gazze Şeridi'ne karadan ve havadan gerçekleştirdiği saldırıları genişletmesinin ardından yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, İşgal Rejimi'nin, Gazze Şeridi'nin tüm bölgelerinde sivillere yönelik bombardıman, katliam ve altyapıyı hedef alarak Filistin halkına karşı "soykırım savaşı"nı sürdürdüğü ısrarla belirtildi.

Gazze kasabı Netanyahu çıldırdı:Filistin Devletini Tanıma Planları "Terörizme Ödül" Olur Gazze kasabı Netanyahu çıldırdı:Filistin Devletini Tanıma Planları "Terörizme Ödül" Olur

Açıklamada ayrıca, İsrail'in sivillere karşı işlediği suçları artırmasından ve ABD'nin bu suçlara kılıf sağlamasından bahsedilerek, Birleşmiş Milletler ve uluslararası toplumun, İşgal Rejimi'ne saldırıları durdurması ve sivillere koruma sağlaması için baskı yapması istendi.

İşgal ordusu, Refah kenti ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistinlilere "güvenli bölgelere" gitmeleri çağrısının ardından, Gazze Şeridi'nin tüm kentlerinde eş zamanlı olarak kara ve hava saldırılarını genişletti.