İsrail işgal ordusu radyosu, "Nitzah Yehuda" taburundan bir askerin Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki çatışmalarda ağır yaralandığını duyurdu. Yaralanan askerin, Nablus'un batısındaki "Havat Gilad" yerleşiminde yaşayan Aharon Sternelip olduğu belirtildi. Bu olay, Beyt Hanun kasabasında yaşanan şiddetli çatışmalar sırasında meydana geldi.

Ayrıca, işgal ordusu dün akşam yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Filistin direnişiyle çıkan çatışmalarda ikisi subay olmak üzere üç askerin öldüğünü ve üç askerin de ağır yaralandığını duyurdu. Yaşanan bu olaylar, bölgedeki gerilimi daha da tırmandırdı.

İsrailliler, Ramallah Yakınlarında "Kaçak Yerleşim Birimi" Kuruyor İsrailliler, Ramallah Yakınlarında "Kaçak Yerleşim Birimi" Kuruyor

Gazze İçişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, İsrail işgal ordusunun sabah saatlerinde Rimal mahallesine düzenlediği saldırıda Gazze'deki ulusal güvenlik güçlerinin komutan yardımcısı Diaaddin el-Şerfa ve yanındaki dört görevlinin şehit edildiğini duyurdu. Bu saldırı, bölgedeki tansiyonu yeniden yükseltti ve güvenlik önlemlerinin artırılmasına neden oldu.

Editör: Masume Masume