El Fetih ve Hamas Hareketleri Pekin'de Buluşacak! El Fetih ve Hamas Hareketleri Pekin'de Buluşacak!

Siyonist rejimin savaş uçakları, Birleşmiş Milletler ve ABD tarafından güvenli bölge olarak ilan edilen ve binlerce Filistinlinin sığındığı Refah'taki çadır kente saldırı düzenledi. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen bu saldırı, bölgede büyük bir yıkıma ve kayıplara neden oldu. Saldırı sonucunda çok sayıda Filistinli şehit olurken, birçok kişi de yaralandı.

Saldırının ardından bölgedeki sağlık ekipleri ve gönüllüler, yaralılara yardım etmek için seferber oldu. Ancak yoğun bombardıman nedeniyle yardım çalışmaları güçlükle yürütülüyor. Gazze Şeridi'ndeki hastaneler, yaralıları tedavi etmekte zorlanırken, acil tıbbi malzeme ve ilaç sıkıntısı yaşanıyor.

Birleşmiş Milletler ve çeşitli insan hakları örgütleri, saldırıyı kınayarak, sivillere yönelik bu tür saldırıların savaş suçu teşkil ettiğini belirtti. Uluslararası toplumdan acil müdahale ve İsrail'e yönelik yaptırımlar uygulanması çağrısında bulunuldu.

Bölgedeki siviller, sürekli devam eden saldırılar nedeniyle büyük bir korku ve endişe içinde yaşamaya çalışıyor. Saldırıların durdurulması ve sivillerin korunması için acil ve etkili adımlar atılması gerektiği vurgulanıyor.

Editör: Masume Masume