CHP'den milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal'dan oluşan bir heyet, Van'da DEM Partililerle bir araya geldi. 31 Mart yerel seçimleri geride kalsa da, bazı illerde hareketlilik devam ediyor ve bu illerden biri de Van. Van Büyükşehir Belediyesi'nde oyların yüzde 55,48'ini alan DEM Partili Abdullah Zeydan birinci sırada yer alsa da, Zeydan'ın seçilme yeterliliği mahkeme kararıyla iptal edildi.

Van İl Seçim Kurulu'nun kararıyla mazbatanın AK Partili Abdulahat Arvas'a verilmesi üzerine yaşanan olaylar şehri karıştırdı. Bunun üzerine CHP, Van'a bir heyet gönderme kararı aldı ve heyet Van'a ulaştı.

Heyet, aralarında Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğu CHP'li yetkililerden oluşuyordu. Heyet, DEM Parti il binasını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Tanrıkulu, gerçekleştirilen ziyaret sonrasında yaptığı basın açıklamasında, DEM Partili Abdullah Zeydan'a destek verdi. "Koltuğa oturma, mazbatayı al, yırt. Sen o mazbatayı kabul etmezsen büyüksün." diyen Tanrıkulu, CHP'nin ve genel başkanlarının bu kararın karşısında olduğunu belirtti. Ayrıca, CHP heyeti ile DEM Partililer arasındaki samimiyet ve yakınlık da dikkat çekti. Tanrıkulu'nun bölgeye gelen Leyla Zana ile kucaklaşması da önemli bir detay olarak kaydedildi. Bu gelişmeler, Van'da yaşanan siyasi gerilimin boyutunu ve CHP'nin tutumunu yansıtmaktadır.

İsmailağa Cemaati'nin Lideri Hasan Kılıç Hoca Efendi'nin Ardından... Hasan Kılıç Hoca Efendi kimdir? İsmailağa Cemaati'nin Lideri Hasan Kılıç Hoca Efendi'nin Ardından... Hasan Kılıç Hoca Efendi kimdir?