Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunan Podyum Park Eğlence Merkezi'nde çıkan silahlı kavgada, güvenlik görevlisi olarak çalışan 26 yaşındaki Murat Enes K., bir husumetliyle karşılaştı. Mekan kapısında başlayan sözlü tartışma, kısa sürede büyüyüp kavgaya dönüştü. Saldırgan, yanında taşıdığı silahla Murat Enes K.'yi bacağından vurarak yaraladı.

Panik yaşayan vatandaşlar tarafından durum 112 ekiplerine bildirildi ve yaralı ambulansla Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak, olayın ardından yaşananlar bununla sınırlı kalmadı.

Olay yerine gelen İhlas Haber Ajansı muhabiri Abdullah Bozkurt, polis ekiplerinin çalışmalarını görüntülemek için oradaydı. Ancak, mekanda çalışan diğer güvenlik görevlileri tarafından saldırıya uğradı. Basın mensubu yaklaşık 10 kişi tarafından darp edilerek yere düşürüldü.

Polis ekiplerinin müdahalesiyle saldırganların elinden alınan Bozkurt, ambulansla Bursa Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

Fethullah Gülen öldü mü? Fethullah Gülen öldü mü?

Bu olay, Podyum Park Eğlence Merkezi'nde yaşanan ikinci silahlı saldırı olarak kaydedildi. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, yaşananları üzüntüyle karşılayarak meslektaşlarının maruz kaldığı saldırıları kınadı ve saldırganların adalet önünde hesap vermelerini talep etti.

Eglence Merkezi Saldiri 5Eglence Merkezi Saldiri 6