Operasyonun Detayları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 77 ilde düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen silahlar ve gözaltına alınan şüphelilerle ilgili şu bilgileri paylaştı:

  • Ruhsatsız Tabancalar: Bin 315 adet
  • Kurusıkıdan Çevrilmiş Tabancalar: 154 adet
  • Uzun Namlulu Tüfekler: 53 adet
  • Ruhsatsız Av Tüfekleri: 355 adet
  • Toplam Ele Geçirilen Silah: Bin 877 adet
  • Hakkında İşlem Yapılan Şüpheli: 2 bin 89 kişi

Şırnak Örneği

Bakan Yerlikaya, operasyonların sadece genel sonuçlarını değil, aynı zamanda bazı özel örnekleri de paylaştı. Şırnak'ta yasa dışı silah imalatı ve silah kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda, Cizre ilçesinde durdurulan bir aracın çeşitli bölgelerine gizlenmiş halde 32 çeşit, toplamda 10 bin 488 silah parçası ve bu parçalar birleştirildiğinde ortaya çıkan 299 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

KPSS Lisans Sınavı İçin Geri Sayım Başladı: Yalova Valiliği'nden Kimlik İşlemleri İçin Özel Düzenleme! KPSS Lisans Sınavı İçin Geri Sayım Başladı: Yalova Valiliği'nden Kimlik İşlemleri İçin Özel Düzenleme!

Bakan Yerlikaya'nın Mesajı

Operasyonların sonuçlarını paylaşan Bakan Yerlikaya, şu mesajı verdi:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; terör örgütlerine, organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına ruhsatsız silah temin edenleri bir bir yakalayıp adalete teslim etmeye devam edeceğiz. Sizlerin dua ve desteğiyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını isteyen suç odaklarıyla mücadelemiz aralıksız sürecek."

Editör: Masume Masume