HABER MERKEZİ - Yaklaşan yerel seçimlere 4 gün kala, siyasi atmosfer giderek ısınıyor. Seçim heyecanı artarken, parti liderlerinin oy kullanacağı yerler de belli oldu. Bu önemli günlerde Türkiye'nin beklediği sonuçları merakla beklediği bir dönemdeyiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geleneksel olarak her seçimde olduğu gibi bu seçimde de İstanbul'da olacak. Oyunu Üsküdar'daki Saffet Çebi İlköğretim Okulu'nda kullanacak olan Erdoğan'ın, İstanbul'daki seçim sonuçlarının önemi büyük.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Ankara'da oy kullanacak. Anıttepe Ortaokulu'nda sandık başında olacak olan Bahçeli'nin, Ankara'nın yerel dinamiklerindeki son durumu değerlendireceği bekleniyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki seçimlerde İstanbul'da oy kullanmıştı. Ancak bu sefer tercihini Ankara'dan yana kullanacak. Ankara Bilkent'teki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu'nda oy kullanacak olan Akşener'in, seçim atmosferindeki nabzı tutması bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise, kendi seçim bölgesi olan Manisa'da oy kullanacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu'nda sandık başına gidecek olan Özel'in, Manisa'daki yerel dinamikler üzerine değerlendirmeler yapması bekleniyor.

Ayrıca, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstanbul'da, ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de İstanbul'da oy kullanacaklar.

Liderlerin tercih ettikleri oy kullanma noktalarında, seçim günü sonuçlarını değerlendirmeleri bekleniyor.